ارتباط با معتبرترین دانشگاه‌های داخلی و خارجی

ارتباط با دانشگاه‌های مطرح خارجی و داخلی از جمله دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه الزهرا و ...به منظور در اختیار داشتن جدیدترین متون علمی و روش‌های نوین تدریس و بهره مندی از حضور اساتید و دانشجویان تراز اول در زمینه تولید محتوا و تدریس، از ویژگی‌های خانه مهارت زندگی است .

بهره بردن از هیئت علمی

تشکیل هیئت علمی خانه مهارت زندگی به ریاست جناب آقای دکتر محمد علی مظاهری، رئیس دانشکده‌ی روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه شهید بهشتی نشان دهنده اعتقاد ما به تولید محتوای علمی و آموزش به شیوه علمی و کاربردی است.

آموزش تجربه محور

 دوره‌های مهارت زندگی این موسسه بر مبنای رویکرد یادگیری فعال و تعاملی تدوین شده است و کاربردی بودن و نتیجه محور بودن دوره‌ها برای استفاده از این تجربیات در زندگی شخصی، مدنظر ماست.

پایش مستمر مخاطبان

مدرسین آموزش دیده خانه مهارت زندگی در هر جلسه مخاطبین را به دقت زیر نظر گرفته و فعالیت جلسات بعد را متناسب با ضعف‌ها و توانایی‌های هر مخاطب بازطراحی میکند.

مرجع محتوای تولید شده در حوزه مهارت‌های زندگی

ما تلاش میکنیم خانه مهارت زندگی را محلی برای تجمیع محتوای علمی در زمینه مهارت‌های زندگی و همچنین گرد هم امدن  و هم افزایی علمی علاقه‌مندان به این حوزه سازیم.

تجمیع محتوای علمی تولید شده                 

گزیده مقالات:
گروه محتوای خانه مهارت زندگی همواره در جستجوی جدیدترین و معتبرترین مقالات فارسی و انگلیسی برای تولید محتوای علمی هستند و تلاش میکنند تا این منابع را با دیگر علاقه مندان به اشتراک بگدارند.

کتب:
در خانه مهارت زندگی تلاش میکنیم که کتاب‌های معتبرمنتشر شده در زمینه مهارت‌های زندگی را گردآوری کرده و اطلاعات کلی و خلاصه‌ای از این کتابها را در اختیار علاقه مندان قرار دهیم.

فیلم‌ها:

ایجاد بانک محتوای صوتی و تصویری برای آموزش و یادگیری مهارت‌های زندگی از دیگر اهداف خانه مهارت زندگی است. ما تلاش میکنیم فیلم‌ها، پادگست‌ها، انیمیشن و هرآنچه محتوای صوتی و تصویری معتبر در این زمینه هست را جمع آوری کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم.

ارتباط میان متخصصین و علاقه مندان

خانه مهارت زندگی میتواند محیط مناسبی برای جمع شدن همه افرادی باشد که دغذغه آموزش و یادگیری مهارت‌های زندگی را دارند. دانشجویان، روانشناسان، محققین ، مراکز روانشناسی و ..... که علاقه‌مند به تحقیق و مطالعه در این زمینه هستند، مدرسانی که علاقه‌مند به هم‌افزایی علمی بوده یا سوالاتی در زمینه تدریس مهار‌ت‌های زندگی دارند، میتوانند خانه مهارت را محیط امن و بستر شکوفایی در این زمینه بدانند.