و اما مزایا

آگاهی و مقابله با چالش‌های زندگی
هر دانش‌آموزی در سنین مختلف با مشکلاتی برخورد میکند که با بالا رفتن سن عدد و تنوع آنها بالا می‌رود. در اکثر مواقع امکان آسیب به دلیل تجربه نداشتن فرد، وجود دارد ولی آموزش مهارت‌های زندگی مانند جعبه ابزاری برای دانش‌آموز است که در مواقع مورد نیاز از آن استفاده میکند.
– برآمدن از پس مسئولیت‌های فردی و اجتماعی

کاهش استرس دانش آموزان
زمانی که دانش آموز دریابد که برای مقابله با مشکلات زندگی راه حل‌هایی هست که میتوان با یادگیری آن‌ها از پسشان بر بیاید و دریابد خود انسانی ارزشمند است و هویت خود را از درس جدا کند، میزان استرس وی کم میشود و در ادامه میتواند بهتر به تحصیل خود بپردازد.
– افزایش علاقمندی دانش آموز به مدرسه
– کاهش فشارهای روانی مدرسه

پیدا کردن مسیر زندگی
در اکثر مدارس دانش آموزان درگیر پیدا کردن راه زندگی و علایق خود هستند. یاد گرفتن مهارت زندگی در کنار تجربه کردن به دانش آموز کمک میکند تا راه اآنده خود را آسان‌تر پیدا کند.
– کمک به شناخت بیشتر افکار، باورها، ارزش‌ها و…
– کمک به شناخت توانایی‌ها، استعدادها، پیشرفت‌ها و…

 

برقراری ارتباط سازنده با دیگران
– کاهش درگیری معلم و دانش آموزان
– ارتباط موثر و عمیق بین دانش آموز و معلم

 

تمایز از مدارس دیگر
با توجه به این که یادگیری مهارت‌های زندگی برای همه مدارس لازم و واجب است ولی مدارسی که این مهارت‌ها را بر مهارت‌های دیگر ترجیح میدهند از لحاظ علمی از دیگر مدارس تمایز پیدا میکنند.

حمایت والدین از مدرسه
یکی از اصلی‌ترین دلایلی که والد مدرسه فرزند خود را انتخاب میکند، اطمینان برای پرورش درست و کامل فرزند خود است. برگزاری کلاس‌های مهارت‌های زندگی برای کودکان این اطمینان را برای والدین بوجود می‌آورد که مدرسه به دانش آموزان خود اهمیت لازم را می‌دهد و برای آن‌ها ارزش قائل است.

دوره‌های در حال برگزاری
مهدکودک خانه دوست - 4 من - 5 تا 7 سال
0%
مدرسه صاحب کوثر - 4 من - پایه نهم
0%