هر مهارتی که به دست می‌آورید شانس موفقیت شما را دو برابر می‌کند

Every skill you acquire doubles your odds of success.

اسکات آدامز photo

اسکات آدامز

نویسندۀ شهیر امریکایی

خانه مهارت زندگی با توجه به مهارت‌های دهگانه سازمان جهانی بهداشت، شیوه‌ نوین اجرا و یادگیری برای مهارت‌های زندگی بر اساس فرهنگ ایران را طراحی کرده است که به منظور رشد قابلیت‏های افراد بر روی مهارت‏های پرورشی مفید و سازنده تمرکز دارد. این برنامه علمی و جامع، به فراگیران کمک می‌کند که استعداد و مهارت¬های فردی، اجتماعی و شغلی خود را کشف کنند تا بتوانند با تکیه بر آنها برای انتخاب هدف¬های فردی، تحصیلی، شغلی و اجتماعی، مسیرهای مطمئن¬تری را برگزینند تا به زندگی پربار و رضایت‏بخشی دست پیدا کنند.
این طرح، شیوه «آموزش از طریق عمل کردن» را در تمامی مراحل آموزش و یادگیری مدنظر دارد و و به افراد کمک می‌کند تا کمتر مورد تهاجم چالش¬های روزمره اجتماعی و شغلی واقع شوند و یا حداقل بتوانند در این مواقع تصمیمات و عکس العمل¬های مناسب اتخاذ کنند.
هدف طرح این است که انعطاف¬پذیری، اصول شهروندی، مهارت رهبری، مسئولیت فردی و جمعی و زندگی سالم را از طریق برنامه‌های آموزش تجربی پرورش دهد تا هم خودشان و هم جامعه را از آسیب‌های روانی ـ اجتماعی حفظ کرده و سطح بهداشت روانی خویش و جامعه را ارتقاء بخشند. همچنین همزمان با بهینه¬سازی عملکرد افراد در خانواده، محل تحصیل، محل اشتغال و جامعه، علاوه بر رسیدن به آرامش و تعادل در زندگی فردی و اجتماعی، از طریق ساختن، اجرا کردن و انجام دادن، به افراد فرصت یادگیری داده و به آنها کمک می¬کند تا قابلیت¬های خود را برای زندگی کشف کنند و به کار ببندند.

ضرورت آموزش مهارت های زندگی در خیریه‌ها
دوره های پیشنهادی
سوالات متداول

برگزاري دوره ها به چه صورت است

آنلاین و حضوری
 پیشنهاد ما به صورت حضوری است چرا که آموزش دوره ها به صورت تجربه-محور انجام خواهد گرفت

اگرچه در بستر مجازي نیر دوره ها قابلیت مجازی را دارند

آیا امکان فعالیت غیرحضوری و از راه دور وجود دارد؟

بله، حتما...فعالیت در بعضی از گروه‌ها میتونه بصورت غیرحضوری باشه. در این زمینه میتونید با سرپرست منابع انسانی صحبت کنید و اطلاعات بیشتری بگیرید.

دوره ها در چه مکانی برگزار می شود؟

در محل خیریۀ شما و یا دفتر خانه مهارت زندگی

دوره ها شامل چه سرفصل هایی و طول آن چه مدت است ؟

برای آشنایی بیشتر به بخش دوره های آموزشی سایت مراجعه کنید

مدرک و تحصیلات مدرسین چیست؟

همۀ مدرسین خانه مهارت فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد و یا دانشجوی دکترای شاخه های روانشناسی می باشند