هر فرد برای طی کردن مسیر رشد خود، نیازمند بینش شخصی، یادگیری و تمرین مداوم، تجربۀ فضاهای جدید و برنامه ریزی است
خانه مهارت زندگی از طریق ابزارهای ذیل در مسیر رشد شخصی افراد همراه می شود
پروفایل رشد

اگر چه کلاس های خانه مهارت زندگی به صورت گروهی برگزار می شود اما هر فرد در این گروه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و روند رشد او از ابتدای دوره تا انتهای دوره رصد می‌شود. از آنجا که مدرسین خانه مهارت از فارغ التحصیلان رشته روانشناسی گزیده می‌شوند، از جلسه اول علاوه بر تکمیل گزارش کلاس و توجه به تعاملات گروه، روند هر مهارت‌آموز را به صورت فردی به‌روز‌رسانی می کنند. این پرونده هر جلسه با مشاهده و توجه به عملکرد فراگیر در فعالیت ها پر می شود.

شناختی که از پروندۀ هر فراگیر به دست می آید به مدرسین کمک می‌کند فعالیت ها و کارهای گروهی هر دوره را در جهت رشد همه افراد کلاس سازمان دهی کنند. همچنین این داده ها مانند چراغی به مدرسان کمک می کند تا مسیر مهارت آموزی را برای فراگیر برنامه ریزی کنند.

  • در پرونده کودکان در ابتدا مصاحبه اولیه کوتاهی با والدین انجام می شود تا سابقه رشدی کودک و تعاملات او با والدین و دیگران به دست آید. در بخش بعدی پرونده خلق و خوی کودک، علایق، نقاط قوت و ضعف و … مورد توجه قرار می گیرد تا علاوه بر موضوع مهارت، مدرس اقدامات لازم برای رشد کودک را مد نظر قرار دهد.
  • در پرونده مهارت آموزان بزرگسال نیز مواردی همچون ویژگی های فردی و شخصیتی، علایق، نقاط قوت و ضعف، عوامل خطر سلامت اجتماعی و غیره مورد توجه قرار می گیرد تا با توجه به شناخت و درک دنیای فراگیر، مدرس در جهت رشد هر مهارت آموز عمل کند.
  • لازم به ذکر است مدرسین روانشناس ما به هیچ عنوان وارد حیطۀ تشخیص و رواندرمانی نمی شوند و تنها در صورت مشاهده خطر برای فراگیر و یا دیگران نگرانی خود را با موسسه محل برگزاری مطرح می کنند.

پرونده در دوره های طولی مدارس نیز تشکیل میشود. و در انتهای دوره زمانی که دانش‌آموز به فارغ التحصیلی نزدیک می‌شود میتواند از این پرونده برای مسیر آینده خود انتخاب بهتری داشته باشد. مدارس میتوانند نسخه ای از این پرونده ها را داشته باشند.

ماوا کلاب

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید

داوطلبی

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید