خانه مهارت زندگی با توجه به برنامه ارتقا سلامت سازمان جهانی بهداشت و برنامۀ جهانی 4H بر اساس استانداردهای بین المللی با همکاری دانشگاه ایالتی میشیگان و دانشگاه شهید بهشتی، شیوه‌ نوین اجرا و یادگیری برای مهارت‌های زندگی بر اساس فرهنگ ایران را طراحی کرده است که به منظور رشد قابلیت‏های افراد بر روی مهارت‏های پرورشی مفید و سازنده تمرکز دارد. این برنامه علمی و جامع، به فراگیران کمک می‌کند که استعداد و مهارت¬های فردی، اجتماعی و شغلی خود را کشف کنند تا بتوانند با تکیه بر آنها برای انتخاب هدف¬های فردی، تحصیلی، شغلی و اجتماعی، مسیرهای مطمئن¬تری را برگزینند تا به زندگی پربار و رضایت‏بخشی دست پیدا کنند.
این طرح، شیوه «آموزش از طریق عمل کردن» را در تمامی مراحل آموزش و یادگیری مدنظر دارد و و به افراد کمک می‌کند تا کمتر مورد تهاجم چالش¬های روزمره اجتماعی و شغلی واقع شوند و یا حداقل بتوانند در این مواقع تصمیمات و عکس العمل¬های مناسب اتخاذ کنند.
هدف طرح این است که انعطاف¬پذیری، اصول شهروندی، مهارت رهبری، مسئولیت فردی و جمعی و زندگی سالم را از طریق برنامه‌های آموزش تجربی پرورش دهد تا هم خودشان و هم جامعه را از آسیب‌های روانی ـ اجتماعی حفظ کرده و سطح بهداشت روانی خویش و جامعه را ارتقاء بخشند. همچنین همزمان با بهینه¬سازی عملکرد افراد در خانواده، محل تحصیل، محل اشتغال و جامعه، علاوه بر رسیدن به آرامش و تعادل در زندگی فردی و اجتماعی، از طریق ساختن، اجرا کردن و انجام دادن، به افراد فرصت یادگیری داده و به آنها کمک می¬کند تا قابلیت¬های خود را برای زندگی کشف کنند و به کار ببندند.

ضرورت آموزش 4 من

بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی، مهارت‌های زندگی توانایی‌هایی هستند که موجب رفتار مثبت و سازگارانه فرد و نیز مقابله موثر او با چالش‌ها و نیازهای زندگی روزمره می‌شوند. از دیدگاه این سازمان، مهارت‌های زندگی همچون سواد خواندن و نوشتن برای هر فرد است. همانگونه که سواد خواندن و نوشتن از ضروریات زندگی امروزی است، برخورداری از مهارت تصمیم‌گیری، مدیریت هیجانات و احساسات، حل مساله، تفکر خلاق و انتقادی، توانایی برقراری ارتباط موثر، توانایی نه گفتن و جرات ورزی و سایر مهارت‌ها برای زندگی در این عصر اجتناب ناپذیر است. افرادی که فاقد چنین مهارت‌هایی هستند، قادر نخواهند بود با چالش‌های روزانه به شکل سالمی برخورد کنند و نسبت به حوادث و مشکلات زندگی به شدت آسیب پذیر خواهند بود

تفاوت 4 من با دیگر دوره ها

در برنامه ریزی این دوره به رشد همه جانبه فرد در تمامی حیطه های زندگی توجه شده است. با شرکت در این دوره مهارت آموزان علاوه بر رشد در حیطه فردی ، در ارتباط با دیگران و مهارت های ارتباطی و اجتماعی رشد خواهند کرد و همچنین مهارت هایی که مربوط به پیشرفت تحصیلی و شغلی آنها می باشد فرا می گیرند. در نهایت فرد و در بخش من با محیط نسبت به کشور و دنیا مسئولیت پذیر خواهد شد.
در طراحی این دوره به ویژگی های رشدی هر سن و دغدغه های مربوط به آن دوره توجه شده است و هر مهارت با توجه به این عوامل با ضریب مخصوص و اهداف مشخص در هر دوره سنی دنبال می شود و فراگیر تمام سی و پنج مهارت را در دوره سنی خودش با حد مشخص و لازم آن دوره سنی فرا میگیرد.
در کنار توجه مخصوص به هر مهارت در جلسه برخی مهارت ها که اهمیت ویژه ایی دارند مانند (عزت نفس، کارتیمی و …) همواره در طول دوره مد نظر قرار داده شده اند و در رفتار مدرس و اصول مدیریت کلاس بر روی این مهارت ها کار خواهد شد.
از ابتدای شروع دوره علاوه بر گزارش های کلاسی که از نظر آموزشی و روانشناسی بر آنها نظارت می شود مدرسین روانشناس ما یک فرم اطلاعاتی را در مورد فراگیر پر می کنند تا با توجه به خاق و خو و نقاط قوت و ضعف هر فراگیر روند مناسب برای رشد او در بستر کلاس را فراهم کنند و این فرم تا پایه های بالاتر همواره تکمیل خواهد شد و روند رشد او از اول ابتدایی تا پایان حضور فراگیر در این دوره ها بررسی و تحلیل خواهد شد.

تعاریف هر یک از مهارت های 4 من

من با من

من با ما

من با محیط

من با مسیر

شامل مهارت‌هایی است که به درون افراد و توانمندی‌های شخصی و فردی آنها می‌پردازد.

1. سلامت فردی و الگوی زندگی سالم : افزایش دانش و اطلاعات فردی خویش برای خلق آینده‌ای بهتر و روشن‌تر از قبیل تغذیه‌ی سالم، ورزش، آرامش
2. پیشگیری از بیماری‌ها : پیش بینی و مراقبت از بدن در برابرتنش‌ها و بیماریهایی که دائما بدن انسان را تهدید می‌کند.
3. مراقبت شخصی : مراقبت از خویش در برابر خطرات، ریسک‌ها و عوامل مخرب. اینکه از لحاظ روانی و فیزیکی مراقب خود باشیم.
4. مدیریت استرس : هدایت و کنترل کردن استرس و تنش‌ها در موقعیت‌های مختلف و چالش‌های زندگی.
5. تاب آوری: فرد قادر باشد از پس دشواری‌ها و ناملایمات، زندگی خود را بازیابی کند وبا تغییرات منطبق و منعطف بوده و قدرت برخورد با چالش های زندگی را داشته باشد.
6. مدیریت هیجان: فرد قادر باشد احساسات خود را به صورت درست وسالم در محیط خوانوادگی و کاری خویش ابراز کند.
7. خودانگیزی: فرد توانایی آن را داشته باشد که در راه رسیدن به هدفش انگیزه‌ی لازم و کافی را حفظ کند و خود را همیشه در حالت انگیخته و متوازن نگاه دارد.
8. مسئولیت پذیری فردی: خود مراقبتی و تعیین حد و مرزهای سالم و قدرت انتخاب بین درست و نادرست
9. خود نظمی : خود کنترل‌گری و ارزش گذاری به خویش، توانایی تشخیص گزاره‌ی درست از غلط، تشخیص اولویت‌ها و کنترل خویش پیش از رفتارهای مضر و تخریب گر
10. عزت نفس: احترام به خویشتن به عنوان موجودی انسانی، ارزش نهادن به خود و توانایی پذیرش و کنار آمدن و رشد خویش
11. شخصیت: منش فردی، اخلاقیات و درونیات و قدرت تمام فردی شخص است که به او خط مشی و یکپارچگی می‌دهد و فرد یک اصول اخلاقی و فردی برای خویش دارد.

به روابط فرد و مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی می‌پردازد.

1. کار تیمی : کار کردن با یک یا دونفر برای هدفی معین و هر یک از افراد بخشی از کار را بدست گیرند.
2. تلاش همگانی تیمی : برای هدفی خاص و معین در تیم و گروهی مشخص همیاری و همکاری کردن.
3. تعاون و همیاری : برای هدف یا منفعت معین با یکدیگر همکاری کردن.
4. مشارکت در کار خیر : بدون دریافت هزینه و تضمین، وقت و انرژی خود را رایگان در خدمت جامعه‌ی خود قرار دادن.
5. نگرانی برای دیگران : فرد دغدغه‌ی آینده و پیشرفت و تکامل دیگران را داشته باشد.
6. رابطه ی موثر و مغذی : داشتن یک یا دونفر دوست و همراه که در شرایط سخت همراه و مراقب باشد.
7. همدلی : در برابر احساسات و موقعیت و وجود دیگران حساس و مراقب بودن.
8. شریک شدن : قدرت همکاری و همیاری با دیگران در راه رسیدن به اهداف
9. رهبری: کمک کردن به تیم در راه رسیدن به اهداف از طریق تاثیر شخصی و خودانگیختگی و انتقال آن به تیم و سازماندهی تیم
10. ارتباط موثر فردی و گروهی : تعاملات فکری، اطلاعاتی و رفتاری که بین افراد صورت می‌گیرد و فرد می‌آموزد چگونه پیام بفرستد و چگونه آن‌ها را پردازش کرده و سپس آنها را دریافت کند. به علاوه تعاملات به نحوه‌ی زبان بدن و بیان ما مرتبط است.
11. مهارت‌های اجتماعی : افراد با مهارت به نحو احسن و پسندیده‌ای با دیگران ارتباط موثر ایجاد می‌کنند. شیوه‌ای که مورد پسند افراد و جامعه می‌باشد.
12. حل اختلاف و مدیریت تعارض: به کارگیری راهی خلاقانه (غیر تخریبگر) برای برای حل تعارضات به شیوه‌ای سالم بین دو یا چند نفر
13. پذیرش تفاوت : پذیرفتن اختلافات و تفاوتهایی که هر فرد را منحصر به فرد می‌سازد و از دیگران متمایز می‌کند.

فرد را در جهت شهروندی و انسانی مسئولیت پذیر نسبت به کشور و دنیا سوق می‌دهد.

1. استفاده خردمندانه از منابع: قضاوت صحیح و دور از تعصب، مسئولیت پذیری، اولویت بندی اهداف
2. مهارت‌های کسب و کار: توانایی کسب مهارت به عنوان کارمند و کارفرما و داشتن شغل
3. شهروند مسئولیت پذیر بودن: نشان دادن عشق، حسن نیت و خیرخواهی در راستای حقوق، امتیازات و رشد جامعه به عنوان شهروندی موثر و مفید
4. یادگیری در بستر خدمات اجتماعی: به دست آوردن مهارت و تجربه از طریق مشارکت فعال در آموزش تجربه محور وبرنامه ریزی شده، که نیازهای جامعه را در نظر میگیرد و آموزش را با زندگی واقعی تلفیق می‌کند.

شامل مهارت‌هایی می شود که در محیط کار و پیشرفت‌های تحصیلی و کاری فرد لازم است .

1. برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی: طراحی راه و روشی خلاقانه برای به پایان رسانیدن اهداف در زمان مقرر و معین
2. مشاهده و ثبت اطلاعات: اطلاعات مفید و ضروری خصوصا در موضوعی مشخص همواره حفظ و نگهداری شود.
3. هدف گذاری: برنامه ریزی بر روی هدف و موضوعی مشخص
4. تفکر نقادانه: راهکارهای موثر برای تحلیل کردن، مقایسه کردن، دلیل آوردن و تمرکز بر تصمیم گیری به موقع و درست، همچنین فرد بتواند آموخته‌های گذشته را با آموخته‌های جدید ترکیب کرده و نتیجه‌ی بهتری بگیرد .
5. حل مساله: فرد واضح و شفاف بتواند مسئله و مشکلات را شناسایی کند و راه حل اساسی و درست برای آن ارائه کند.
6. تصمیم گیری: فرد قادر باشد بین چندین انتخاب، بهترین را انتخاب کند.
7. چگونه آموختن: فرد قادر باشد اطلاعات را به دست آورده، ارزیابی کرده و بکار ببرد. (فهمیدن متد و مهارت‌های یادگیری)

اهداف و سرفصل های دوره های 4 من
بخش من با من
بخش من با ما
بخش من با محیط
بخش من با مسیر